Ботев Пловдив и ЦСКА се изправят един срещу друг в битка за първото място в Елитната до 17 години. Канарчетата имат 9 от 9 победи в шампионата до този момент, а червените са на 2 точки зад тях с мач повече в актива си. GlasTV имаше огромното желание да излъчи супер дербито между двата отбора НА ЖИВО с картина, но не получихме разрешение от червения клуб. Поради тази причина ще проследим срещата с livescore.
Рефрешвайте на няколко минути за да сте в течение със случващото се.

Начало на мача!

1′  Първа атака за ЦСКА-София, играч на канарчетата избива в корнер. След центрирането от ъглов удар нападател на червените засече топката, но нацели гредата
4′ Отлична атака за Ботев, Мерт центрира, но вратарят на червените лови
8′ 0:1 ГОООООООООЛ за Ботев Пловдив!
Венци Богданов пусна към Георги Трифонов, който отлично се освободи от защитник и сам срещу вратаря на ЦСКА-София реализира за 0:1.
15′ Серия от удари към вратата на ЦСКА-София, стражът спасява
18 Слави Шопов преодоля защитник и стреля, топката летеше към вратата, но бранител на ЦСКА-София застана на пътя й!
23′ Страхотно спасяване на вратаря на Ботев Пд Милко Баданов , който парира шут от свободен удар от 22 метра
28′ ГООООООООООЛ за Ботев Пловдив!
Георги Трифонов се пребори отлично за топката в центъра на терена, Слави Шопов и Иво Казаков останаха сами срещу вратаря, като Шопов подаде на Казаков и той на празна вкара удвои преднината на жълто-черните – 0:2
След удара на Казаков топката скъса мрежата и за минута играта бе спряна, за да се завърже мрежата!
30′ Обещаваща атака на Ботев бе спряна с дискусионна засада!
31′ ГООООООООООЛ за Ботев Пловдив!
Мерт Салимехмед пробва пас към Трифонов, топката спря в защитник и отново се върна в Мерт, който с топовен удар под гредата прави резултата класически – 0:3
40′ ГООООООООООЛ за ЦСКА-София!
Центриране отдясно, Тома Ушагаев изпревари Баданов и прати топката във вратата за 1:3
43′ Иво Казаков стреля от фаул, но вратарят на столичани избива

44′ Атанас Чернев от Ботев Пловдив засече центриране от корнер, но топката мина на сантиметри от гредата
Край на първото полувреме!
Начало на второто полувреме!
45′ Смяна в състава на Ботев Пловдив. Стоименов заменя Итов.
48′ ГООООООООЛ за Ботев Пловдив!
Слави Шопов реализира дузпа за канарчетата, отсъдена за нарушение срещу Венци Богданов – 1:4
52′ Претенции на Ботев Пловдив за неосъдена засада, след която  се стигна до корнер и серия от удари към вратата на Ботев, като по чудо не падна гол за червените.
55′ Комична ситуация! Страничния съдия даде тъч за Ботев, но главния отсъди странично хвърляне за домакините.
58′ Отлична многоходова акция на канарчетата, в края на която Иво Казаков стреля от 20 метра, но право във вратаря на домакините, който улови без проблем.
62′ В последните минути пловдивчани установиха траен контрол върху топката и доминират тотално на терена.
65′ Слави Шопов пусна хубав пас към Георги Пенев, който технично прехвърли вратаря, а топката мина на сантиметри от гредата.
66′ Смяна в състава на Ботев Пловдив. Пенев излиза, влиза Томислав Георгиев
69′ Корнер за ЦСКА-София, центриране и удар, но Милко Баданов лови топката.
73′ Нова смяна в състава на Ботев Пловдив. Мартин Иванов заменя Слави Шопов
79′ Фрапантен пропуск за Ботев. Атанас Чернев от 2 метра стреля покрай вратата.
81′ Последна смяна в състава на Ботев Пловдив. Ангел Генчев заменя Казаков.
85′ Домакините претендират за неотсъдена дузпа. Точно както и в мача при U15 шефът на школата на червените отново е долу на терена за да изрази претенциите си.